Umístění

Umístění

Před koupí whirlpoolu je třeba zvážit všechny klady a zápory jednotlivých možností umístění.

Interiér

Pokud zvažujete umístění vířivky v interiéru, předpokládá se, že na ni máte dostatek prostoru. A to nejen na samotnou vířivku, počítat by se mělo také s případnými opravami motorů a ovládání či výměnami trysek a tím pádem s dobrou přístupností k nim. Doporučuje se ponechat 40 – 60 cm prostoru ode zdí.

Plocha, na které bude vířivka umístěna, musí být vodorovná a musí mít nosnost minimálně 500 kg/m2. Přívod vody je u jednotlivých whirlpoolů individuální. Některé se napouští hadicí a není proto nutný přímý přívod vody, jiné zase potřebují pevnou instalaci přívodu vody.

Dopravit vířivku do místnosti může být také problém. Většina z nich je díky svým rozměrům přizpůsobena tak, aby se vešla do běžných dveří. Pokud však máte zájem o některou z větších vířivek s vyšším počtem míst, je nutné tento problém vyřešit.

Exteriér

Při umístění v exteriéru odpadá veškerá starost s velikostí vířivky. Díky tomu je daleko více možností pro výběr tvarů i rozměrů Spa. Pro náročnější klienty je ideální kombinace vířivé vany určené pro relaxaci a na ní nezávislého bazénku s protiproudem, který je vhodný pro aktivní plavání.

Venkovní Spa by měly být vždy vybaveny kvalitní tepelnou izolací. Především v zimním období dochází k masivnímu úniku tepla, zvýšená izolace stěn a víka tomu však zabrání. Zároveň se tímto opatřením sníží provozní náklady.

Netradiční avšak velmi lákavé je umístění vířivé vany na balkon. Tento luxus v podobě domácích lázní si tak mohou dopřát i vlastníci panelákových bytů, které příliš neoplývají velikostí. Balkon ale samozřejmě musí mít příslušnou nosnost.

Pokud chcete udělat něco pro svoje vlastní zdraví, vířivka je ideálním řešením.