Vliv sauny

Vliv sauny

Prevence

Sauna má v první řadě vynikající preventivní účinek. Při dodržení pravidelnosti sauna mnohonásobně zvýší odolnost organismu. A to především proti klasickému virovému nachlazení – rýmě, kašli apod. Díky střídání teplot se v těle nastartuje imunitní systém. Pocení navíc pomáhá z těla vyplavit všechny nežádoucí zplodiny látkové přeměny.

Dobré prokrvení

V lidském těle při saunování dochází k několika velmi pozitivním procesům. Zvýšení výkonu srdce zvýší objem krve v něm, a díky tomu se krásně prokrví nejen vnitřní i vnější orgány, ale také svaly a končetiny. Samozřejmostí je také pozitivní vliv na kardiovaskulární systém člověka. Při saunování také dojde k dokonalému prohřátí kloubů a tím zmírnění případné bolesti.

Vzhled pokožky

Další skvělou věcí na saunování je jeho příznivý vliv na pokožku, především tedy z kosmetického hlediska. Teplota sauny prokrví pokožku a odstraní odumřelé vrstvy kůže –šupiny, prach a nečistoty i bakterie. Dojde k lepší obnově a pleť bude hladká a jemná. Díky intenzivnímu pocení se otevřou všechny póry a toxiny se vyplaví z těla ven. Pleť se krásně vyčistí, a v tom jí můžeme ještě pomoci použitím různých masážních kartáčů.

Úbytek vody

Pravdou je, že pocení v sauně nikomu nepomůže zhubnout. Přesto však při něm tělo ztratí okolo 500g vody. Přispěje také k lepšímu rozložení vody v těle a díky tomu mohou zmizet například otoky u lidí s nadváhou. Rozhodně však nedojde ke zmizení tukových zásob.

Zlepšení psychiky

Kromě fyzického zdraví má sauna také pozitivní vliv na psychický stav člověka. V sauně se člověk uvolní, zapomene na běžné starosti a zbaví se tak stresu. Tento účinek sauny navíc přetrvává. Ještě několik dní poté budete pociťovat získanou energii a pocit štěstí.