Zdraví

Zdraví

Rozhodnete-li se pro koupi vířivé vany, jistě uvítáte její blahodárné účinky na lidský organismus. Stačí věnovat každý den několik chvil relaxaci ve whirlpoolu a zlepšení zdravotního stavu na sebe nenechá dlouho čekat.

Ideální teplota vody vířivky okolo 37 stupňů je nejen příjemná, ale také díky ní dojde k uvolnění celého těla. Tím se zvýší krevní oběh a sníží krevní tlak. Zároveň se urychlí látková výměna a zlepší se okysličení krevních buněk.

Při ponoření do vody působí na Vaše tělo vztlak, který snižuje až 90% tělesné hmotnosti. Proto se svalová tkáň dokonale uvolní a kloubům se ulehčí.

Máte bolesti zad? Vhodné umístění masážních trysek dokáže bolest zmírnit. Nejen ztuhlá záda, ale také krční páteř, oblast mezi lopatkami, stehenní oblast či chodidla si zaslouží uvolnění. Budete překvapeni jak rychle bolest odezní.

Vířivé vany nabízejí možnost aromaterapie. Tato léčebná metoda je známá již od středověku. Spočívá v působení vůní na čichové receptory, které následně aktivují všechny části mozku. Nervovou soustavou se potom účinek šíří i do ostatních orgánů. Aromaterapie působí také protizánětlivě a zvyšuje imunitu.

Masážní koupel urychluje uzdravení nejrůznějších poranění, pohmožděnin, kloubních výronů, a jiných úrazů. Nebývá proto výjimkou její zařazení do rehabilitačních programů dokonce i po vážnějších zraněních. Působí preventivně! Nejen v období střídavého podzimního či nevlídného zimního počasí oceníte její vliv na zvýšení obranyschopnosti organismu.

Dopřejete-li si večerní relaxaci ve vířivé vaně , můžete se těšit na opravdu kvalitní spánek. Vířivka dokonce zázračně pomáhá i při dlouhodobějších poruchách spánku. Uvolnění endorfinů při masáži navíc přispěje k lepší náladě.