Výběr

Výběr

Při výběru vířivého bazénu je třeba promyslet několik základních bodů. Nutné je především ujasnit si, pro kolik osob bude vířivka určena a kde bude umístěna.

Počet osob, které by měly vířivou vanu používat, může zásadně ovlivnit její rozměry. Uvažujete-li kromě míst k sezení také o místech na ležení, platí toto upozornění dvojnásobně. Vnitřní prostor je vždy specificky rozčleněn. Rozmístění sedátek ve tvaru křesílka či lavičky a lehátek je různé. Můžete tak vybrat variantu pro Vás optimální.

Možností umístění whirlpoolu je hned několik. Zvažte například umístění uvnitř v bytě, v zimní zahradě, nebo také venku na zahradě, v altánu... Zkrátka kde Vás napadne. Nevyhnutelné je však počítat i s dalšími úskalími spojenými s instalací vířivky.

Dalším kritériem pro výběr správné vířivé vany jsou pochopitelně její funkce. Vířivky jsou vybaveny různými technologiemi a hydromasážními systémy. Rozmístění vodních trysek, jejich účinnost i síla proudu jsou velmi rozmanité.

Důležité je také zohlednit, zda je spodní část vířivky dobře přístupná. V této části jsou totiž umístěny hydromasážní systémy, motory, čerpadla i jednotlivé trysky. Všechny tyto moduly by měly být snadno opravitelné či vyměnitelné.

Při výběru whirlpoolu dbejte také na to, aby měl co možná nejnižší provozní náklady. Tyto náklady lze snížit, pokud má whirlpool dobře tepelně izolované stěny. Při umístění ve venkovních prostorách by mělo být samozřejmostí krycí víko, pokud možno také s dobrou izolací, aby se teplota vody zbytečně rychle nesnižovala.

Výběr vířivky by měl být konzulovát s odborníkem.